Jazyk Jazyk

Blogy Blogy

Zpět

Proč navštívit Vietnam

Proč navštívit Vietnam
Jaká místa ve Vietnamu navštívit? Co si užít, čeho si všimnout a co v žádném případě neopomenout? Jak získat vietnamské vízum?
Začátkem vaší cesty pravděpodobně bude hlavní město Hanoj. Jde o ohromně rozlehlou metropoli, které dodnes zůstává ráz francouzské koloniální kultury. Na to, že má město přes 7 milionů obyvatel je poměrně poklidné. Mezi nejzajímavější místa patří Stará čtvrť, Ho Či Minovo mauzoleum, divadlo vodních loutek nebo chrám písemnictví.

Pokud vás láká zábava a nakupování vyrazte do Saigonu čili Ho Či Minova města. Tato metropole je větší než Hanoj a počet obyvatel se odhaduje na 9,5 milionu. Je také o poznání rušnějším městem, hektickým, turisticky vděčnějším a slibujícím mnoho zábavy, zážitků, atrakcí i památek.

Severní Vietnam
Na severu Vietnamu si udělejte výlet do národního parku Ba Be, horské oblasti Sapa, slavné zátoky Ha Long, která je na seznamu UNESCO, městečka Dien Bien Phu nebo navštivte třeba také horský trh Can Cau.

Jižní Vietnam
Mezi největší zajímavosti patří plovoucí trhy Can Tho, Velrybí ostrov, národní park Yok Don či pláž Mui Ne.

Střední Vietnam
V této oblasti najdete hned dvě města zapsaná v UNESCO (Hoi An, Hué) a také chrámovou oblast poblíž Hoa Lu – na své si zde přijdou tudíž zejména milovníci kultury a historie.

Více informací na www.dulichso.com

Komentáře