Jazyk Jazyk

Blogy Blogy

Zpět

7 nejromantičtějších ostrovů světa

7 nejromantičtějších ostrovů světa
Na světě je několik stovek tisíc nejrůznějších ostrovů a ostrůvků, které lákají k návštěvě. Některé nám nepochybně svoji krásu hned tak neukážou, ale i z těch, kam se můžete nyní zajet podívat, nám při návštěvě zrak přechází. A když se k tomu přidají kouzelně romantické chvíle, pak máme obraz jako z pohádky. Pojďte se podívat na sedm ostrovů, které se právem řadí na seznam nejromantičtějších na celém světě.

1. Bora Bora, Francouzská Polynésie
Daleká Francouzská Polynésie nabízí dechberoucí scenérie křišťálově modrého moře, sněhobílých pláží s tím nejjemnějším pískem, a to vše obklopeno nádhernou přírodu. A co teprve romantické zátoky a laguny, které přímo lákají k tomu, aby je člověk navštívil. Ten, kdo se ještě odváží a ponoří se pod průzračnou mořskou hladinu, navíc spatří tu nejpestrobarevnější přehlídku korálových útesů, ryb a rostlin na světě. A není to jenom příroda, ale také dokonalé hotelové resorty, kde budete moci příjemně odpočívat, nechat se hýčkat a čas nechat jen tak líně plynout. Vydáte-li se směr Francouzská Polynésie, pak hlavnímu navigátorovi vaší cesty udejte cíl Bora Bora, patřící mezi nejkrásnější a nejvyhledávanější místa zároveň.

2. Capri, Itálie
Další malebně romantický ostrůvek se nachází nedaleko Itálie, v Neapolském zálivu, a jmenuje se Capri. Již z dálky vás pozdraví bílými křídovými útesy a pak vás okouzlí krásnou krajinou, oblázkovými plážemi, luxusní hotelové resorty a obchody. Z přístavu vás do centra přepraví lanovou dráhou, díky které se dostanete do hlavního centra města Capri, lemovaného po celé délce butiky. Ti, kteří budou raději preferovat klid a soukromí, nasměřují své kroky do tichého Anacapri, kde se mohou procházet pohádkovými zahradami Villa San Michele (villasanmichele.eu), která pochází z 19.století a její zahrady by bylo neskonalým hříchem jen tak minout. Romantické duše si určitě nesmí nechat ujít posezení v některé restauraci na útesu, kde si vychutnáte pravé Caprese nebo Limoncello, tradiční italský alkoholický ovocný nápoj.

3. Santorini, Řecko
Bílé domky, kostelíky s blankytně modrými střechami a spalující slunce, které se jasně odráží od bílých stěn. Malebná symfonie posazená na vysokých sopečných útesech, před kterou je nutné až oči od oslnivých slunečních paprsků přivírat. Tak to je řecká perla jménem Santorini. Tisíce turistů sem každoročně přijíždí za tím jediným, a to je ten nejromantičtější západ slunce na zemi nad malinkou vesnicí jménem Oia. Ráno přijedete a večer plni dojmů z tohoto nejkrásnějšího večerního zážitku se vracíte zpět.

4. Maledivy
Při krátkém výčtu romantických ostrovů není možné zapomenout na v Indickém oceánu se nacházející kouzelné ostrovy jménem Maledivy, které jsou označovány za nejníže položenou ostrovní zemi. Nejvyšší bod zde má nadmořskou výšku jen 2,4 m. Jen si představte, korálové školky nebo noční klub pod vodou. Toto všechno můžete vidět například v Niyama Maldives, a per Aquum Resort (peraquum.com), do jehož restaurace musíte přejet lodí.

Již z letadla budete očima doslova hltat pohled pláže, atoly a pohádkové hotelové resorty. A věřte, že pohled z ptačí perspektivy je neskutečným zážitkem a milovníci romantiky budou i na pomyslném začátku cesty jenom plesat. Zátoky, laguny, dlouhé bílé pláže lemované vysokými palmami, pod kterými se můžete alespoň na chvíli schovat před slunečními paprsky. A toto je jen malý výčet toho, jaká nádhera zde na všechny čeká. Po relaxaci během dne, můžete pak ve večerních hodinách užívat romantickou atmosféru v hotelové restauraci u dobrého jídla a sklenky sektu. Co více si přát?

5. Maui
Z 95ti Havajských ostrovů patří hlavně Maui mezi ty nejkrásnější a zároveň nejvyhledávanější. Většinu návštěvníků zde uchvátí například dlouhé pláže Napili, surfařský ráj v Paia a nebo vodopády Hana. A k tomu celkově malebná atmosféra vytváří z tohoto druhého největšího Havajského ostrova, kouzelné místo nejenom pro romantické chvíle a odpočinek, ale také pro aktivní relaxaci.

6. Phu Quoc, Vietnam
Pláže pocukrované tím nejbělejším pískem, rýžové plantáže a starodávné chrámy. I takto by bylo možné v rychlosti popsat Phu Quoc. Místo, kam velká řada turistů přijíždí obdivovat a užít si zejména klid v duši. Phu Quoc proslavil výborný román Jíst, Meditovat, Milovat, ve kterém hlavní roli zahrála Julia Roberts. Milovníci této světoznámé herečky se tak mohou vydat v jejích stopách a objevit učení Ketuta. Kde si onen zmiňovaný klid můžete užít s mnoho luxusních hotelů v Phu Quoc? Východ sluníčka na pláži Phu Quoc bude určitě jedním z těch nejkrásnějších a také romantických zážitků.

7. Fidži
V dalekém Jižním Pacifiku se nachází ostrovy vulkanického původu, známé pod názvem Fidži. Na co se zde mohou zejména romantické duše těšit? Pohádkové pláže, hotelové komplexy, kde si budete moci užívat soukromí a luxusu plnými doušky. Z přibližně 300 stovek ostrovů a ostrůvků je neslavnějším Nanuya Levu, kde se nachází hotelový resort Turtle Island. Místo proslavil kultovní film Modrá lagun.

Více informací na getvietnamvisa.com

Předchozí
Komentáře